Aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku

20. února 2015

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře

upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

 LETNÍ ŠKOLA ALPBACH 2015: KVANTOVÁ A FUNDAMENTÁLNÍ FYZIKA VE VESMÍRU
Letošní ročník letní školy pro vysokoškolské studenty, vědce a inženýry se zájmem o kosmické vědy a technologie v rakouském Alpbachu v Tyrolských Alpách se bude konat v termínu 14. - 23.7.2015. Tématem bude kvantová a fundamentální fyzika ve vesmíru. Uzávěrka přihlášek je 31.3.2015.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/alpbach-summer-school-2015SOUTĚŽ MLADÝCH PROGRAMÁTORŮ A DESIGNERŮ DRUŽIC V PROSTŘEDÍ MINECRAFT
Evropská organizace pro výzkum meteorologickými satelity EUMETSAT ve spolupráci se společností LEGO vyhlašují soutěž pro všechny mladé konstruktéry pracující v herním prostředí Minecraft ve vyprojektování reálných nebo fiktivních družic. Soutěž je určena mladým tvůrcům ve věku od 6 do 16 let a její uzávěrka je 30. dubna 2015.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/vyprojektujte-druzici-v-minecraftuNAPROGRAMUJTE SVÉHO STUDENTSKÉHO ROBOTA PRO MISI IRISS
Celoevropskou studentskou robotickou soutěž vyhlašuje ESA již podruhé. V roce 2013 se v podobné soutěži Volare Space Robotics Competition umístil tým studentů z Gymnázia v Olomouci-Hejčíně na 2.místě. Uzávěrka přihlášek letošních soutěžních týmů je 6. února 2015.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/roboticka-soutez-irissKOSMOS-NEWS PARTY 2015
Patnáctý ročník mezinárodní konference pro amatérské zájemce o pilotovanou kosmonautiku, historii kosmonautiky a nové trendy v dobývání kosmu KOSMOS-NEWS PARTY 2015 se uskuteční od pátku 24. do neděle 26. dubna 2015 v Pardubicích. Pro účastníky je připravena více desítka přednášek a diskusních pořadů předních českých i zahraničních odborníků na kosmonautiku a bohatý doprovodný program po celé tři dny konání konference.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://knp.kosmo.czCSO a IAA pořádají v roce 2015 mezinárodní konferenci o problematice člověka ve vesmíru
Česká kosmická kancelář a Mezinárodní astronautická akademie pořádají 29. června až 3. července 2015 sympozium Humans in Space. Hlavními tématy je problematika přítomnosti člověka v kosmickém prostoru, kosmická medicína a zajištění životních podmínek včetně potřebných simulačních a analogových studií na Zemi. Podání abstraktu je možné do 28. února 2015

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/humans-space-2015Navrhněte základnu pro život lidí ve vesmíru ve studentské soutěži NASA
Staňte se mladými kosmickými architekty a navrhněte velkou základnu ve vesmíru v celosvětové soutěži pod záštitou NASA. Zapojte svojí představivost, využijte znalosti z technických i přírodovědných oborů a vyprojektujte vesmírný domov pro budoucí generace. Uzávěrka celosvětové soutěže mladých architektů ve věku do 18 let je 1. března 2015.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/studentsky-navrh-zakladny-v-kosmuPodejte abstrakt na 66. Mezinárodní astronautický kongres v Jeruzalémě
V pořadí již 66. Mezinárodní astronautický kongres se bude konat od 12. do 16. října 2015 v izraelském Jeruzalémě. Zájemci o prezentování výsledků svých projektů a aktivit v kosmonautice mohou vkládat abstrakty až do 23. února 2015 prostřednictvím webových stránek Mezinárodní astronautické federace.

Určeno pro kategorii: střední školy, vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/abstrakty-na-iac-2015Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře
http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani

O úspěších českých studentů na mezinárodních akcích si můžete přečíst na webových stránkách
http://www.czechspace.cz/cs/uspechy-studentu 

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře

Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8 
Milan Halousek, tel.: 602 153 564, e-mail: halousek@czechspace.cz 
(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)
Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz

komentáře používají systém Disqus

Archiv článků v kategorii


Projekt Bravo