Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku

Přijďte si vychutnat tajemnou atmosféru pardubického zámku v úterý 8. dubna na akci Noc mladých výzkumníků a prozkoumejte zajímavosti ze světa moderní vědy.
Univerzita Pardubice připravila pro návštěvníky nejrůznější zážitkové demonstrace a ukázky experimentů z různých oborů – chemie, fyziky, restaurování, matematiky, robotiky, záchranářství, občanské gramotnosti. Připravena jsou také dvě divadelní představení studentů Fakulty filozofické a mnoho dalších zajímavostí.
Od 18 hodin RNDr. Vladimír Lemberk seznámí přítomné s životem netopýrů v Čechách v přednášce nazvané „Netopýři nejsou létající myši“.
Muzeum Východních Čech zpřístupní restaurovanou zámeckou kapli, která je skutečným klenotem.
Hvězdárna barona Artura Krause, DDM Pardubice a Astronomická společnost Pardubice nabídnou sledování hvězdné oblohy nad Pardubicemi dalekohledem.
   
Noc mladých výzkumníků je určená všem, kdo jsou zvídaví, bez ohledu na věk – dětem, mládeži, rodičům, prarodičům, občanům, ale i školám, zájmovým kroužkům a všem ostatním.
Akce se koná v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená popularizujícího vědu kolem nás, který realizuje Univerzita Pardubice s pomocí Evropského sociálního fondu.