Naučit se učit v Africe?

Tehdy dvacetiletý dobrovolník organizace SIRIRI Vojtěch Bílý strávil deset měsíců jako učitel ve Středoafrické republice. Učil primárně biologii na Bozoumské základní a střední škole; působil ale také v tamějším stacionáři pro sirotky. Díky své zkušenosti s výukou v Africe, vytváří Vojtěch spolu s dalšími dobrovolníky SIRIRI a týmem expertů vzdělávací program pro učitele středoafrických základních škol, který má za cíl zlepšit jejich metodiku výuky. V rámci tohoto programu vznikl i unikátní slabikář ve středoafrickém jazyce sango. Pilotní fáze tohoto programu již úspěšně proběhla v jedné Bozoumské škole, další desítky jsou v pořadí. V rámci svého povídání se Vojtěch dotkne nejen svých osobních zkušeností, ale i současné problematiky vzdělávání v jedné z nejméně rozvinutých zemí světa. Jak vypadá vzdělávání v jedné z nejméně rozvinutých zemí světa? Jak vznikal slabikář v jazyce sango? Jaké zkušenosti si člověk ze Středoafrické republiky přiveze?

Vojtěch Bílý vystudoval střední školu ve francouzském Dijonu. Po roce stráveném ve Středoafrické republice nastoupil na University of Aberdeen, kde studuje psychologii. Na začátku roku 2016 studium na rok přerušil, aktuálně působí v Praze jako ředitel organizace SIRIRI.

Kavárna Universitas se otevře v úterý 24. května 2016 od 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29 u příležitosti festivalu Multikulturní týden 2016.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas