Noc mladých výzkumníků

V úterý 25. dubna od 16 hodin až do půlnoci čeká na návštěvníky pardubického zámku noc plná zajímavostí, kouzel a hrátek. Program plný hravé vědy a techniky pro návštěvníky připravila Univerzita Pardubice a její partneři. Noc mladých výzkumníků je připravena pro zájemce každého věku.

Všichni se mohou těšit na bohatý program: nové zážitkové demonstrace chemiků, hlavolamy, rébusy matematiků, zábavné ekonomické kvízy. Velcí i malí proniknou do světa virtuální reality a vyzkouší si i laserovou prolézačku. Naučí se rozeznat falešnou bankovku od pravé, vyzkouší si praktické ukázky umělecko-řemeslného restaurování, seznámí se s vývojem dítěte v prenatálním stavu a na ukázku budou i různé zdravotnické modely. Na rozjetí bude i lokomotiva a návštěvníci proniknou i do principu čárových kódů nebo si budou moci vyrazit vlastní minci. Vyzkoušejí si Braillovo písmo a stolní hry s hlasovým výstupem. A nebudou chybět ani akceschopní a pohybliví roboti a světelné graffiti.

Součástí bohatého podvečerního a večerního programu budou i zahajovací fanfáry v podání studentů pardubické konzervatoře, výtvarná dílna pro děti, otevřené expozice Východočeské galerie a muzea, taneční vystoupení pardubického Denního stacionáře Slunečnice a další překvapení.

Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku pořádá pro všechny zájemce Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice, Východočeskou galerií v Pardubicích, které otevřou veřejnosti své expozice i v době večerní, DDM Alfa – Hvězdárnou barona A. Krause, která zájemcům zprostředkuje detailní pohled na oblohu a okolní budovy. Partnery akce jsou i čtyři pardubické střední školy – Střední průmyslová škola chemická, Střední průmyslová škola elektrotechnická a VOŠ, Střední zdravotnická škola a Gymnázium Dašická.

FB událost