Palivové články a jejich využití v praxi

Přednáška pojedná o palivových článcích, které byly vynalezeny již zhruba před 180 lety. O prvenství v objevu těchto článků se přou Švýcaři s Angličany. O tom, co a kde palivové články dovedou, se vedou rozsáhlé diskuse. V přednášce se pokusíme tyto věci uvést na pravou míru. Například v Dánsku existuje vodíková vesnice, Vestenskov, která je chloubou Dánska. Proč jsou palivové články tak drahé, kam směřuje jejich výzkum a jaké je jejich následující využití? Jaký je rozdíl mezi vodíkovými a ostatními palivovými články? Lze použít pro pohon palivových článků zemní plyn nebo ropu?

Ing. Jiří Kružík je absolventem tehdejší Vysoké školy chemicko-technologické, nynější Univerzity Pardubice, z roku 1970, v oboru analytická chemie. V současné době pracuje jako jednatel ve firmě Ovimex s.r.o., která se zabývá prodejem palivových článků.

Navštivte tuto kavárnu v úterý 14. října 2014 od 19 hodin v Klubu 29 (ulice Sv. Anežky České, Pardubice). Pořádají studenti Univerzity Pardubice v rámci projektu „Brána vědě/ní otevřená II.“.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas