Potřeba biofilního duchovního obratu kultury

Dnešní globalizovaná kultura sice vyvíjí samovolně, ale nežádoucím směrem. Proč nesměřuje ke svým stále důmyslnějším formám, podmínkám pro lidský rozvoj a ke spolupráci s přírodou? Evoluční ontologie jako teoretické východisko periodizace kulturní adaptivní strategie. Formování lidského genomu. Predátorské duchovní paradigma. Biofilní sebezáchovný obrat. Návrh transformace vzdělávacího systému. O tom všem bude lednová Kavárna Universitas.

prof. PhDr. Ing. Josef Šmajs, CSc. je filozof a spisovatel, přední odborník v oboru ekologické filosofie, kterou rozvíjí jako součást své evoluční ontologie. Působí na katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Je členem redakční rady Filosofického časopisu. Obdržel Cenu ministra životního prostředí České republiky. Je poslední kniha nese název Ústava Země (PRO 2015).

Kavárna Universitas se prvně v novém kalendářním roce otevře v úterý 17. ledna 2017 v 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas