Univerzita pořádá jarní populárně-naučné akce pro veřejnost

Univerzita Pardubice nabízí v jarních měsících výpravy za poznáním a vědou zábavně a zajímavě všem věkovým kategoriím.
O tom, že věda může být zábavná, a není vůbec nudná, se mohou přesvědčit všichni zájemci například na vybraných základních školách v kraji, na které přiveze univerzita VĚDU A TECHNIKU přímo na dvory jednotlivých škol. Dne 28. dubna proběhne na pardubickém zámku i NOC VĚDCŮ A MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ.

Ale tím možnost nahlédnout pod pokličku zajímavostí ze světa vědy a přijít na kloub záhadám, které nás každý den obklopují, nekončí. Během května na MAJÁLESU (9. května) a při MUZEJNÍ NOCI (22. května) i v červnu na VĚDECKO-TECHNICKÉM JARMARKU uprostřed města Pardubic (16. června) univerzitní týmy všech sedmi fakult nabídnou nejrůznější zážitkové dílny, demonstrace, pokusy, kouzla a hrátky s ukázkami své práce – od chemiků, restaurátorů, přes zdravotníky, ekonomy a historiky až po informatiky a „dopraváky“ zájemcům všech věkových kategorií, nejen žákům a studentům základních a středních škol, ale také vysokoškolákům a veřejnosti. Do světa moderní vědy a techniky nechají nahlédnout interaktivní a populárně-naučnou formou, umožní lépe pochopit svět kolem nás a jeho podstatu.

Více informací o jednotlivých akcích na www.uni-pardubice.cz.